06
Oc
Budžeta lietas
06.10.2015 09:07

Ar ekonomikas lejupslīdi, ir tikai dabiski, ka cilvēki meklē veidus, kā izdarīt vairāk ar saviem līdzekļiem. Ir vairāki veidi, kā nodrošināt, ka Jūsu ienākumi turpina būt pietiekami dzīvošanai, pat ja cenas kļūst lielākas. Tas var prasīt nedaudz plānošanas un apdomīgas rīcības, bet tas ir iespējams.

Pirms banku konti kļuva tik populāri, cilvēki mēdza atlikt naudu aploksnēs dažādu izdevumu veikšanai. Lai gan primitīva, šī metode ļauj vieglāk saprast, vai dzīves izdevumiem ir pietiekams finansējums. Tagad mēs reti redzam skaidru naudu, tādēļ var būt grūti redzēt kopainu.

Pat ja Jūsu nauda tiek noglabāta kontā, Jūs joprojām varat sekot aplokšņu budžeta principam, prātā piešķirot bilanci uz dažādiem izdevumiem, piemēram, izmantojot excel izklājlapu.

Izveidojiet sarakstu ar Jūsu periodiskajiem izdevumiem un to, cik daudz naudas katru nedēļu / mēnesi Jums ir nepieciešams, lai tos segtu. Tad uz datora vai papīra sadaliet savus līdzekļus uz piemērotu skaitu virtuālajiem kontiem, pārliecinoties, ka katram no tiem ir pietiekams finansējums.

Tagad, kad Jums ir Jūsu budžeta plānošana un Jums ir ideja par to, kur sākt, tālāk apskatiet sīkāk katru ikmēneša izdevumu veidu. Nosakiet, kur Jūs varat tērēt mazāk, un mēģiniet to darīt.  Katrā ziņā, mūsdienu ekonomikā ir svarīgi, lai ikviens zinātu, kur paliek viņu nauda.

Jums nav jāatsakās no visiem dzīves prieciņiem, bet tas ir pārsteidzoši, cik ātri veidojas lielas tēriņu summas. Analizējot savus izdevumus, Jūs vismaz zināsiet, kur ir nepieciešams ietaupīt.

Cerams, ka aprēķinu beigās, Jūsu ienākumi pārsniegs Jūsu izdevumus. Šādā gadījumā Jūs varēsiet izlemt, ko darīt ar pārpalikumu.

Tomēr, ja Jūs konstatējat, ka Jūsu izdevumi pārsniedz Jūsu ienākumus, Jums ir kaut kas jāmaina. Esiet atvieglots, ka esat vismaz atzinis problēmu. Ir divi galvenie veidi, kā risināt problēmas, vai nu palielināt savus ienākumus vai samazināt izdevumus.

Runājot par ienākumiem, vai Jums ir iespēja strādāt virsstundas, vai nopelnīt papildus ienākumus? Runājot par izdevumiem, Jums ir jābūt nežēlīgam. Nosakiet svarīgākos izdevumus un tērējiet mazāk, kur vien iespējams. 

Acu ēnu
Rūpes par ādu

Comments


Create your free website at Beep.com
 
The responsible person for the content of this web site is solely
the webmaster of this website, approachable via this form!